Gaming Hub to system przyszłości? Wielbiciele marki Samsung są wniebowzięci!

Gaming Hub to system przyszłości? Wielbiciele marki Samsung są wniebowzięci!
fot. unsplash.com

Wyobraź sobie, że do nowego telewizora otrzymujesz niepozorną aplikację. Jednak nie daj się zwieść, bo to program, który połączy środowisko gracza w jedno. Skończą się problemy z podłączaniem konsoli i instalowanie dodatkowych aplikacji. Wszystko będzie ze sobą spójne od jednego kliknięcia. I to brzmi dobrze!

O czym myśli gracz, kupując TV?

Przeciętny Kowalski będzie miał trochę inne wymagania, niż zaprawiony gracz. O ile dla kogoś przerzucającego kanały, będzie ważna jakość dźwięku czy wielkość telewizora, o tyle dla gracza już niekoniecznie. Ważniejsze jest przede wszystkim:

  • Jakość 4K
  • Odświeżenie matrycy z częstotliwością 120Hz
  • Najlepszy efekt HDR
  • Minimalne opóźnienie sygnału.

Producenci telewizorów doskonale rozumieją, jak wielką grupą są wielbiciele gier komputerowych i przy wprowadzaniu nowych modeli na rynek, skupiają się również na nich. Firmy takie jak LG, TCL czy Sony mają telewizory specjalnie stworzone pod graczy. Jednak to Samsung na targach CES w Las Vegas najbardziej zaskoczył wszystkich, pokazując nietuzinkową aplikację.

Gaming Hug, czyli?

To aplikacja, dzięki której granie na telewizorze będzie już tylko samą przyjemnością. Możemy ustawiać kontrolery podłączone do TV, a także uruchomienie konsoli podłączonej do sprzętu audio. Nie będzie już problemu z parowaniem urządzeń oraz ich konfigurowaniem. Bez sensu będzie używać innych aplikacji strumieniujących.

Gracz zyska również dostęp do programów powiązanych tematycznie z grami, takimi jak YouTube czy Twitch. Trzeba wspomnieć również o asystencie muzycznym oraz generowanie list i rekomendacji dla innych. Samsung zapowiada, że wspomniana aplikacja będzie dostępna jeszcze w 2022 roku. Czekamy zatem z niecierpliwością!

Jeden komentarz o “Gaming Hub to system przyszłości? Wielbiciele marki Samsung są wniebowzięci!

Dodaj komentarz