Karty Pokemon biją rekordy na prywatnych aukcjach. Za te najbardziej pożądane dostaniesz krocie!

Karty Pokemon biją rekordy na prywatnych aukcjach. Za te najbardziej pożądane dostaniesz krocie!
fot. unsplash.com

Wiele lat temu, kiedy dzisiejszych dwudziestolatków nie było jeszcze na świecie, w umysłach dzieci i sporej części dorosłych rządziły Pokemony. Bajka o tych stworzeniach przez wiele lat puszczana w telewizji, urosła do rangi symbolu. A dodatki do niej, takie jak właśnie karty do gry, są dzisiaj warte naprawdę ogromne pieniądze.

No. 1 Trainer

To jedna z najrzadszych kart Pokemon w historii. Optymiści szacują, że zostało ich na świecie około 7 sztuk. Dlatego też, gdy pojawia się na aukcjach, budzi ogromne poruszenie i spustoszenie w portfelach. W połowie 2020 roku jedna taka karta została sprzedana za kwotę bagatela 90 tysięcy dolarów, co daje jakieś 340 tys złotych.

Pokemon z autografem

To ciekawe, że podpis sam w sobie może aż tak bardzo wywindować cenę zwykłej karty. Tak jest w przypadku 2017 PM SM Black Star # TPCi01 Tsunekazu Ishihara Signed Pokemon GX Promo Card”. Ten jedyny w swoim rodzaju egzemplarz został sprzedany za 250 tysięcy dolarów.

Charizard #4

Ta karta, pochodząca zz 1999 roku, pochodzi z pierwszej serii Pokémonów. Gdy na rynku pojawił się egzemplarz nienaruszony i to w wersji Shadowless, eBay oszalał. Ostatecznie, sprzedano ją za 311 tysięcy dolarów, co daje jakieś 1,15 miliona złotych. Za to można kupić już całkiem fajny dom!

Pikachu Illlustrator

Pikachu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych Pokémonów w całej serii. Kiedy więc pojawia się karta z jego wizerunkiem, fani całej serii po prostu muszą ją mieć. Takim skarbem są właśnie karty z serii Piachu Illustrator. Oryginały otrzymali zwycięzcy konkursu rysowniczego z Japonii. Na świecie więc tych kart jest około 20 i cieszą się ogromną popularnością. Na jednej z brytyjskich aukcji, taka karta została sprzedana za 1,5 miliona funtów. Daje to prawie 8 milionów złotych.

Jeden komentarz o “Karty Pokemon biją rekordy na prywatnych aukcjach. Za te najbardziej pożądane dostaniesz krocie!

Dodaj komentarz