Limity dla nieletnich graczy w esporcie? Takie rzeczy tylko w Chinach!

Limity dla nieletnich graczy w esporcie? Takie rzeczy tylko w Chinach!
fot. unsplash.com

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Chińska Republika Ludowa kontroluje każdy aspekt życia swoich obywateli. Dostęp do internetu oraz swobodnego posługiwania się komputerami nie stanowi tu wyjątku. Nieletni gracze mają więc mocno utrudnione zadanie by rozwijać w pełni swoje pasje. Wszystko to rzecz jasna, w trosce o swoich obywateli. 

Walczymy z uzależnieniem

Jak donosi South China Morning Post, Partia Komunistyczna w Pekinie wzięła na celownik czas, jaki młodzi ludzie spędzają podczas grania i oglądania streamingu. Starannie wyliczyły okres w ciągu jakiego mogą oni korzystać z konsol i gier. Ale to jeszcze nie wszystko. Rządzący postanowili narzucić tak zwany tryb młodzieżowy, który całkowicie ureguluje sposób korzystania młodych osób z internetu i gier.

Nie tylko więc zostanie mocno ograniczony czas, jaki młode osoby będą spędzać na graniu, ale też ogólnie, przed ekranami komputerów i konsol. Do tego dochodzą również streamy na żywo zarówno w formie audio jak i wideo. Racjonowany będzie również czas spędzany w mediach społecznościowych.

Wszystko w imię dobra młodzieży

Wprowadzane zmiany, rząd usprawiedliwia dążeniem do zniwelowania najważniejszych problemów związanych z internetem i młodymi ludźmi. Są to przede wszystkim umiejętność korzystania z sieci przez nieletnich oraz spełnianie norm dotyczących informacji. Dochodzi do tego również ochrona informacji na temat nieletnich, a także zapobieganie uzależnieniu młodzieży od internetu. Tego, że działania wejdą w życie, możemy być pewni. Jednak, czy ograniczenia osiągną zamierzone efekty, nie jest już takie pewne.

Szukasz więcej informacji na temat gier? Sprawdź portal gameclash.pl