Nie będzie Pokemon Go w Rosji i na Białorusi. Niantic wydało oficjalne oświadczenie!

Nie będzie Pokemon Go w Rosji i na Białorusi. Niantic wydało oficjalne oświadczenie!
fot. unsplash.com

Nie milkną echa po rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę. Z Federacji Rosyjskiej wycofują się coraz to nowe firmy, nakładając tym samym na ten kraj sankcje karne. Oprócz czołowych firm takich jak McDonalds czy Coca Cola, stanowczo sprzeciwiła się inwazji firma Niantic,Inc. Co to oznacza dla rosyjskich graczy?

Nie będzie Pokemonów

Gra Pokemon Go wciąż ma swoich zagorzałych fanów na całym świecie, w tym również w Rosji i na Białorusi. Jednak po agresji na Ukrainę, fima Niantic zapowiedziała, że wyłączy możliwość pobrania gry i używania jej na terenie tych dwóch krajów. Tym samym nawet pobranie plików z pirackich stron nic nie zmieni, bo Niantic zwyczajnie nie będzie dostarczał swoich usług na obszary Federacji Rosyjskiej i Ukrainy. Tym samym łowcy Pokemonów nie będą mogli w pełni cieszyć się z wirtualnego świata. I przede wszystkim — polować na Pokemony.

Więcej nowych informacji ze świata gamingu znajdziesz na portalu wyspagier24.pl

Inne formy pomocy Niantic

Zablokowanie Pokemon Go i Transformers:Heavy Metal to nie jedyne działania amerykańskiego giganta. Już w pierwszych dniach inwazji, koncern gamingowy zobowiązał się do przekazania kilkuset tysięcy dolarów na pomoc osobom poszkodowanym wskutek rosyjskiej napaści. Tym samym wspiera organizacje charytatywne i pozarządowe, takie jak Ukraine Razom Inc, Charitable Fund Voices of Chidren a także International Rescue Crops i UNICEF. Do zbiórki dołączyli się również pracownicy Niantic, którzy zebrali na ten cel prawie 75 tysięcy dolarów.