Smartfon do gier. Na to zwróć szczególną uwagę przy zakupie!

Smartfon do gier. Na to zwróć szczególną uwagę przy zakupie!
fot. unsplash.com

Czasy, gdy telefon służył tylko i wyłącznie do dzwonienia, dawno odeszły do lamusa. Teraz to potężne narzędzie do komunikacji i zabawy. Jak wybrać najlepszy smartfon do gier? Już podpowiadamy!

Kluczowa pamięć RAM

Generalnie, im więcej pamięci RAM tym lepiej. Na rynku znajdziesz smartfony o różnych parametrach, jednak jeżeli szukasz telefonu do gier, z pewnością celuj w te z największą pamięcią. Nie zapominaj jednak, że szybkość danego urządzenia to również optymalizacja systemu operacyjnego. 

Sprawa procesora

Wybór rodzaju procesora to kluczowa sprawa. Dzięki niemu właśnie nasz smartfon poradzi sobie z nawet najnowszymi wersjami gier. Zwróć uwagę na ilość rdzeni, które odpowiadają za wydajność procesora. Nie bez znaczenia jest tzw., taktowanie, które również wpływa na jego poprawność i szybkość działania. Zobacz również proces technologiczny, w jakim został wykonany SoC – im mniej nanometrów tym lepiej. Dobrze byłoby również, gdyby w smartfonie była zastosowana technologia AI, odpowiadająca za inteligentne sortowanie danych. 

Ekran dla wymagających

Nie da się ukryć, że gracz musi mieć ekran najwyższej jakości. Celuj w takie, które mają przekątną od 5 do 7 cali. Dzięki temu zyskujesz wygodę oraz gwarancję, że wszystko dobrze zobaczysz. Specjalnie dedykowane graczom smartfony mają rozdzielczość 18:9 HD+, Full HD+ lub QHD+. Wspaniałe barwy gwarantują wyświetlacze takie jak AMOLED, IPS oraz TFT LCD. 

Sprawdź odświeżenie ekranu!

Niby mała rzecz, a jak ważna! Zasada jest taka, że wraz ze wzrostem częstotliwości odświeżania ekranu, wzrasta również komfort gry. Dlatego też szukaj tych oscylujących wokół 90 Hz. Mniejsza wartość sprawi, że gra może się zacinać, znacznie większa spowoduje szybsze rozładowanie baterii. 

Niezbędne akcesoria

Nie da się ukryć, że oprócz wrażeń wizualnych, dla graczy niezwykle istotne są walory słuchowe. Dlatego też większość modeli telefonów dedykowanych do gry, wyposażona jest we wbudowane świetnej jakości głośniki stereo. Warto dodać, że również słuchawki stoją na bardzo wysokim poziomie, mając dodatkowe wspomagacze umożliwiające poprawę dźwięku.