Jaka gra komputerowa będzie najlepsza? Na to zwróć koniecznie uwagę!

Jaka gra komputerowa będzie najlepsza? Na to zwróć koniecznie uwagę!
fot. unsplash.com

Z grami komputerowymi jest jak z książkami. Tam, gdzie jedni będą pasjonować się thrillerami, inni będą woleć romanse. Analogicznie, jednym spodoba się rozbudowana fabuła gry, a inni postawią na bardziej logiczne elementy rozwiązania zagadki. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze gry?

Wymagania sprzętowe

Często kupujemy gry skuszeni reklamą w TV albo rekomendacją znajomych. I właściwie to nie jest nic złego. Problem może pojawić się wtedy, gdy nie sprawdzimy dokładnie wymagań sprzętowych konkretnej gry. Cóż z tego, że udało nam się zdobyć najnowszego Wiedźmina, jeżeli na starym sprzęcie, ze średniej jakości kartą graficzną raczej nie poleci? 

Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie najnowsze gry posiadają wygórowane wymagania sprzętowe. Wybierając jednak, musisz zwrócić na to szczególną uwagę, bo one naprawdę potrafią obciążać sprzęt. Jeżeli masz słaby PC, wybieraj raczej starsze gry. Będziesz mieć pewność, że działanie ich będzie bezproblemowe. 

Wiek ma znaczenie

Całkiem sporo mówi się ostatnio o społecznym wymiarze gier komputerowych. Tam, gdzie jedni widzą agresję i bierne tkwienie przed komputerem, tam inni chwalą naukę logicznego myślenia, języka obcego i refleks. Przy wyborze gry nie można bagatelizować minimalnego wieku użytkownika. Dla dzieci wskazane są gry logiczne PC albo zręcznościowe. Będą pozbawione brutalności i przemocy. Dla starszych przeznaczone są nieco bardziej rozwinięte pozycje. 

Multi czy single player?

Ilość graczy ma znaczenie. Jeżeli lubisz samotnie spędzać czas albo też nie masz ochoty na rywalizację, single Player jest zdecydowanie dla ciebie. Z kolei gdy wspólnej zabawy nie masz dość, a do tego lubisz poznawać ludzi w wirtualnym świecie, opcja Multi Player będzie rewelacyjna. Patrząc obiektywnie na rynek, najpewniej będzie to jakaś popularna strzelanka. 

Najczęściej wybierane gry

Patrząc na różne rankingi oraz zestawienia, na pierwszym miejscu uplasował się Cybrepunk 2077, który jednocześnie ma największe wymagania sprzętowe. Nieco niżej mamy Wiedźmin 3 oraz The Elder Scrolls V: Skyrim.