Dieta gracza. Co musz jeść, aby grać jeszcze lepiej?

Dieta gracza. Co musz jeść, aby grać jeszcze lepiej?
fot. unsplash.com

Nie samą rozgrywką żyje człowiek. Aby spędzać długie godziny przy komputerze i mieć doskonały refleks, musisz zdrowo się odżywiać. Na co więc postawić a co ograniczyć?

Postaw na antyoksydanty

Mózg dobrego gracza pracuje na pełnych obrotach. Jednak, aby miał na to siłę, potrzebuje konkretnego odżywiania. Miej zatem zawsze pod ręką ciemną czekoladę, jagody, orzechy i maliny. Nie zapominaj o karczochach, jarmużu, czerwonej kapuście oraz burakach. Przeproś się ze szpinakiem, dziką różą i żurawiną. Nie żałuj sobie również czarnej porzeczki.

Ogranicz cukier

Oczywiście, że łatwiej jest podczas rozgrywki zjeść wysokokaloryczny batonik, niż pełnowartościowy posiłek. Jednak jest to rozgrywka z góry skazana na niepowodzenie. Skok cukrowy, jaki dajemy swojemu organizmowi na początku, powoduje u nas pobudzenie, jednak już po godzinie robimy się senni i zmęczeni. A przecież nie o to chodzi w długim graniu, prawda?

Dlatego też musisz spojrzeć na swoją dietę pod kątem indeksu glikemicznego. Unikaj tych, które będą powodować duże wahania, a skoncentruj się na najwyższej jakości produktów. Pamiętaj również, aby nie przejadać się. Lepiej kilka małych porcji w określonych porach dnia, niż jeden duży posiłek, po którym zrobisz się od razu senny.

Zredukuj kofeinę

Jeżeli pijesz dwie filiżanki czarnego napoju dziennie, raczej nic złego się nie stanie. Jednak, gdy do gry wchodzą również napoje energetyczne, robi się niebezpiecznie. Nie chodzi tu tylko o stan twojego serca czy innych narządów wewnętrznych. Zbyt duża dawka kofeiny paradoksalnie zmniejsza poziom koncentracji oraz słabego refleksu. A tego chyba nie chce nikt z graczy!

Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Aby grać przez wiele godzin, musisz mieć dobrą kondycję. Dlatego też nie zapominaj o regularnych ćwiczeniach. Fizjoterapeuci i dietetycy nie podają konkretnych sportów, ważne, aby były regularne. Dlatego też, jeżeli masz ochotę pobiegać, albo pojeździć na rowerze, wpisz to w grafik przynajmniej trzy razy dziennie. Szybko zobaczysz, jak dobrze zbilansowana dieta połączona z aktywnością wpłynie dodatnio na twoje wyniki w grze.