Szeroki monitor do pracy w domu — krótki poradnik przy wyborze

Szeroki monitor do pracy w domu — krótki poradnik przy wyborze

Monitor panoramiczny oferuje więcej przestrzeni, dlatego uchodzi za jeden z najlepszych wyborów do pracy w domu. Niezależnie od tego czy jesteś grafikiem, copywriterem czy analitykiem finansowym, szeroki wybór modeli pozwoli Ci z pewnością coś dla siebie. Poznaj trzy aspekty, które zaowocują wyborem idealnego monitora do pracy zdalnej.

Jaki szeroki monitor do domu? Czym kierować się przy wyborze?

Najlepszy monitor panoramiczny jest zawsze dopasowany do potrzeb jego użytkownika. Praca w domu stawia różne wyzwania, dlatego monitor, który sprawdza się u programisty, może okazać się mniej praktyczny w przypadku korektora. I na odwrót. Właśnie dlatego na samym początku określ swoje wymagania i najważniejsze cechy monitora, które przydadzą się w trakcie pracy.

Po pierwsze — rozmiar

Wybierając monitor panoramiczny do pracy w domu, weź pod uwagę przede wszystkim rozmiar urządzenia. W ofercie znajdziesz szeroki przekrój modeli, które potencjalnie mogą być strzałem w dziesiątkę w Twojej pracy. Przykładowo, znajdziesz zarówno uniwersalny monitor panoramiczny 34 cali, jak i największe monitory osiągające nawet do 50 cali.

Rozmiar monitora powinien zależeć od tego, ile przestrzeni do pracy potrzebujesz, a także od tego, ile jej posiadasz na biurku. Nie oszukujmy się — nie każdy jest w stanie przygotować sobie przestronne miejsce pracy z obszernym biurkiem na dwa monitory. Zanim podejmiesz ostateczny wybór, wykonaj wszystkie niezbędne pomiary.

Po drugie — ergonomia pracy

Idealne stanowisko pracy jest ergonomiczne, czyli odpowiednio przystosowane do wykonywania obowiązków. Z racji tego, że wielogodzinna praca przy monitorze najbardziej odbija się na wzroku, warto sięgnąć po model z filtrami światła niebieskiego lub z aktywną redukcją migotania. Na ergonomię wpływają także wszelkie możliwości regulacji. Sięgnij po szeroki monitor, który umożliwia odchylenie i obrót ekranu w dużym zakresie.

Po trzecie — odpowiednia matryca

Wybór odpowiedniej matrycy wpływa przede wszystkim na wygodę używania i finalny efekt wizualny obrazów wyświetlanych na ekranie. Z tego powodu nie we wszystkich zawodach będzie potrzebna szeroka paleta czy głębia kolorów. W monitorze panoramicznym może pojawić się jedna z trzech matryc:

  • TN — stosunkowo tania matryca odpowiednia dla pracowników biurowych, którzy nie pracują z programami graficznymi; w wolnym czasie odpowiednia do grania.
  • IPS — dobre odwzorowanie kolorów i ogólne wrażenia z używania takiego monitora do pracy; polecane do pracy biurowej i projektów graficznych.
  • VA — połączenie przystępnej ceny i przystępnego odwzorowania kolorów; dość uniwersalne zastosowanie w pracy.

Podsumowanie

Odpowiednia organizacja i ergonomia domowego biura może całkowicie odmienić Twój komfort i wydajność w trakcie pracy. Szeroki monitor to jedno z tych akcesoriów, które cieszy uzasadnioną popularnością i które zdecydowanie przyspieszy większość czynności wykonywanych w ramach pracy.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.