Urządzamy pokój gamingowy. Oto co powinno się w nim znaleźć!

Urządzamy pokój gamingowy. Oto co powinno się w nim znaleźć!
fot. unsplash.com

Pokój gracza musi spełniać określone wymagania i normy. Zacienione kotarą okno, zwykłe krzesło i podstawka pod komputer już nie wystarcza. Gracze spędzający kilkanaście godzin na grze, również muszą dbać o ergonomię i piękny design. Nie jest to aż takie drogie i trudne do zrealizowania!

Założenia ogólne

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na osobny pokój tylko do gier, pozostaje wydzielenie części pokoju tylko na komputer. Ta strefa musi sprawiać wrażenie oddzielonej od reszty, aby gracz czuł się tam komfortowo. Biurko z komputerem nie może stać blisko okna, ani bezpośrednio koło niego ani za nim. Dodatkowo na oknach powinny być zamontowane rolety albo grube zasłony, odpowiednio zacieniające przestrzeń podczas gry. Jeśli chodzi o oświetlenie, w przestrzeni gamingowej wystarczy tylko lampka LED. I tak najważniejsze rzeczy dzieją się na ekranie monitora.

Zobacz również: Niezwykły fotel dla gracza – ma wbudowaną lodówkę!

Ergonomia przede wszystkim

Zacznijmy od biurka, które musi być dostosowane do wieku i wzrostu gracza tak, aby siedziało się przy nim wygodnie i nie obciążało kręgosłupa. Ważne, aby miało dobre rozwiązania dotyczące kabli tak, aby można było z nich korzystać bez problemu. Kolejna kwestia to fotel – on również musi być odpowiednio wyprofilowany i posiadać funkcje dające odpocząć kręgosłupowi. Miękkie podłokietniki i solidne oparcie to postawa!

Szukasz więcej inspiracji do wystroju wnętrz? Zobacz portal homely.pl