Fornite Champion Series rusza z najnowszą odsłoną. Oto, na co możemy liczyć podczas rozgrywek!

Fornite Champion Series rusza z najnowszą odsłoną. Oto, na co możemy liczyć podczas rozgrywek!
fot. unsplash.com

Podczas gdy inni producenci gier brylują na esportowych salonach, blask Fornite nieco przygasł. Jednak, wszystko wskazuje na to, że rok 2022 będzie należał do nich. Podejmując wyzwanie w Fornite Champion Series można wygrać nawet trzy miliony! Czy ktoś się na nie skusi? Z pewnością tak!

Połączone siły

Organizacji wydarzenia, jakim jest Fornite Champion Series, jest znana firma, odpowiadająca za sukces Counter Strike’a. Epic Games połączyło więc siły z BLAST, a wszystko w celu zorganizowania całego cyklu turniejów. Już teraz wiadomo, że poszczególne rozgrywki będą podzielone na 7 regionów, a suma jaką będzie można wygrać, to aż trzy miliony dolarów.

BLAST nie kryje zadowolenia z rocznej współpracy, która da ogromne pole do rozwoju dla obu stron. Leo Matlock, Dyrektor Zarządzania w BLAST podchodzi do całego projektu z ogromnym entuzjazmem. Fornite również może być zadowolone, bo od jakiegoś czasu widać, że nie ma pomysłu na siebie i swój rozwój na arenie esportowej. Krótko mówiąc, nie rozwijają się tak szybko jak inne firmy i tym samym, tracą nie tylko zainteresowanie fanów, ale i miliony dolarów potencjalnych zysków.

Grają od 17 lutego

Cała rywalizacja rozpoczęła się w połowie lutego. Rozgrywki zostały podzielone na siedem regionów, w tym:
– Europa – gdzie można wygrać 1,362,500 $
– Ameryka Północno-Wschodnia: 637,500 $
– Brazylia: 418,000 $
– Ameryka Północno-Zachodnia: 239,500 $
– Azja: 145,000 $
– Środkowy Wschód: 114,000 $
Australia: 92,000 $

Więcej ciekawostek ze świata gier znajdziesz na wyspagier24.pl