Gracze z Rosji nie otrzymają nagród z Fornite’a. Wszystko przez inwazję na Ukrainę!

Gracze z Rosji nie otrzymają nagród z Fornite’a. Wszystko przez inwazję na Ukrainę!
fot. unsplash.com

Od momentu napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę, coraz więcej koncernów i firm zawiesza swoją działalność w kraju agresora. Bojkot ma być wyrazem bezpośredniego sprzeciwu na rosyjskie działania. Jedną z tych sankcji jest również zamrożenie nagród pieniężnych dla graczy z Federacji Rosyjskiej wygranych w Fornite.

Oświadczenie Epic Games

Twórcy Fornite’a nie pozostawiają złudzeń — zbrojna agresja na Ukrainę jest bezpośrednim powodem, dla którego wstrzymują oni działalność handlową z Rosją. Zastrzegają jednak, że nie blokują innych narzędzi komunikacji, które nadal pozostaną online. Działają tym samym w imię swojego przekonania o wolnym świecie otwartym na wszystkie możliwości dialogu. Wszystko wskazuje na to, że nie są to słowa rzucone na wiatr. Przekonują się o tym rosyjscy gracze, którzy w rozgrywkach turniejowych zdobyli nagrody pieniężne. W najbliższej przyszłości ich z pewnością nie otrzymają.

Więcej informacji sportowych znajdziesz na: sportstechnologys.pl

Rosja na czarnej liście

Zaczynając od 11 marca, gracze z Federacji Rosyjskiej mają zablokowane zdobywanie nagród pieniężnych w Fornite. Ich nagrodami będą tylko zmiany kosmetyczne, jednak nie realne, pieniężne zyski. W praktyce użytkownicy z tego regionu mają czas do 22 marca, aby złożyć wniosek o wypłatę otrzymanych wcześniej nagród.

Po tym czasie wszystkie wypłaty zostają zamrożone. Firma Epic Games zastrzega w oświadczeniu, że wstrzymanie to będzie do momentu, gdy dostawca usług płatności Epic będzie w stanie wznowić obsługę dla graczy przebywających w Rosji. Czyli najprawdopodobniej, do końca działań zbrojnych na Ukrainie.