Polska Liga Esportowa rusza niebawem. Znamy dokładną datę!

Polska Liga Esportowa rusza niebawem. Znamy dokładną datę!
fot. unsplash.com

Kolejny sezon Polskiej Ligii Sportowej rusza już 28 lutego. Zawodnicy, którzy staną do walki o największe trofea mają do zgarnięcia aż 818 tysięcy złotych. Szykuje się więc zacięta rywalizacja!

Nowy system wynagradzania

W ubiegłym roku Polska Liga Esportowa podpisała dokument Centralizacji Praw Sponsoringowych. Dzięki temu polskie organizacje mogą liczyć na sprawiedliwość w podziale zysków. Co więcej, grupa która wygra, otrzyma prawie 140 000 złotych. Na pocieszenie dla ostatnich w rozgrywkach przygotowano nagrody w wysokości 10 000 złotych. Dzięki takiemu systemowi rozgrywki esport w Polsce wchodzą na wyższy poziom, a co za tym idzie, możemy liczyć na bardzo atrakcyjne momenty podczas turniejów.

Rozgrywki po nowemu

Zaskakuje już na wstępie system kwalifikacji. W rozgrywkach głównych PGE Dywizji Mistrzowskiej weźmie udział 12 drużyn. Dwie spośród nich zostaną wyłonione drogą rywalizacji podzielonej na dwa etapy. W tak zwanym etapie otwartym może wziąć udział właściwie każda drużyna, jednak tylko dwie spośród nich powalczą o miejsce w kolejnej fazie rozgrywek. Tam też dojdzie 6 organizacji, zaproszonych bezpośrednio przez PLE.

Są więc terminy o których musisz pamiętać:

  • Etap otwarty: 23 i 24 luty
  • Etap zamknięty 25 i 26 luty

Start turnieju o 17:00. Co ważne, kiedy po 66 meczach runda wiosenna się zakończy, 8 najlepszych pozostanie w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Pozostałe 4 organizacje oraz 4 wyłonione podczas cupów sezonowych grupy zmierzą się w ramach rozgrywek grupy spadkowej PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Jeden komentarz o “Polska Liga Esportowa rusza niebawem. Znamy dokładną datę!

Dodaj komentarz