Czy wiesz, gdzie odbędzie się MSI 2022? My już wiemy!

Czy wiesz, gdzie odbędzie się MSI 2022? My już wiemy!
fot. unsplash.com

Chociaż, trzeba powiedzieć, że z nieoficjalnych źródeł. Pierwszy o tym napisał serwis Dot Esports, który wydaje się być wiarygodnym źródłem informacji. Z podanych na ich stronie internetowej danych wynika, że MSI 2022 odbędzie się w Korei Południowej. Czyżby więc to był Seul?

Same niewiadome

Jak to z nieoficjalnymi informacjami bywa, większość najważniejszych punktów jest pod znakiem zapytania. Pierwszy z nich, to dokładna data, dugi, to format spotkania a trzeci, w których konkretnie miastach będzie rozgrywana ta impreza. Kiedy Pablo Suarez na swoim profilu w mediach społecznościowych, poinformował że to właśnie Korea Południowa będzie gościć MSI – w sieci zawrzało. Ten facet raczej się nie myli i nie puszcza słów na wiatr. Tylko co z konkretami?

Zakładając, że terminarz będzie taki sam jak zawsze, to rozgrywki rozpoczną się z końcem kwietnia i potrwają do pierwszej połowy maja. Tym bardziej zadziwia więc fakt, że organizatorzy nie podają dokładnych danych, wszak to już za kilka chwil. Być może jest to spowodowane dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną na całym świecie. Na szczęście coraz więcej obostrzeń dotyczących podróżowania jest znoszonych, więc w tym roku nie powinno być już z tym problemów.

Konkurencyjna impreza

W tym samym czasie, w którym z nieoficjalnych źródeł wynika, że odbędzie się MSI 2022, rozgrywany będzie inny turniej. To Southeast Asian Games, która jest jak Igrzyska Olimpijskie dla sportowców z Azji Południowo Wschodniej. Od 2019 roku wprowadzono tam również esport i impreza ta cieszy się ogromną popularnością. Wychodzi więc na to, że gracze i fani będą musieli wybierać między dwoma, niezależnymi imprezami.