Koszulki Diogo Joty są już dostępne w FIFA 22. Na czym polega ten fenomen?

Koszulki Diogo Joty są już dostępne w FIFA 22. Na czym polega ten fenomen?
fot. unsplash.com

Wielu piłkarzy, którzy z powodzeniem radzą sobie na zielonej murawie, świetnie wypada podczas gry w esporcie. Jednym z takich zawodników jest gracz Liverpoolu, Diogo Jota. Jego zamiłowanie do gier jest na tyle znane, że regularnie streamuje swoje działania na Twitchu. A teraz ma tam swój specjalny strój.

Zakochany w esporcie

Nie da się ukryć, że Diogo Jota jest jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników gry na wirtualnej murawie. Zawodnik dobitnie pokazuje, jak ważne dla niego są rozgrywki. W listopadzie ubiegłego roku Jota musiał zrezygnować z turnieju aby nie spóźnić się na mecz swojej drużyny na wyjeździe. Jednak, podczas meczu, tym razem już nie w wirtualnym świecie, zdobył dwie bramki. Miłym akcentem był fakt, że jedną z cieszynek zadedykował graczom FIFA na całym świecie.

Więcej świeżych newsów ze świata gier na: www.gramija.pl

Podobną miłością do esportu pała również zawodnik PSG, pochodzący z Brazylii Neymar. Ten zawodnik otwarcie przyznaje, ze swoją przyszłość wiąże właśnie z rozgrywkami w esporcie. Przyznaje, że na zielonej murawie nie czuje się tak pewnie jak na wirtualnej i to tam właśnie będzie chciał kontynuować swoją karierę.

Grupa specjalna

Diogo Jota prócz tego, że jest świetnym piłkarzem w jednym z czołowych angielskich klubów, to jeszcze należy do specjalnej drużyny esportowej. Należą do niej profesjonalni zawodnicy FIFA. Kiedy zawody są transmitowane, wszyscy występują w specjalnych koszulkach, o które wciąż pytali fani. Ostatnio za pośrednictwem Twittera, Jota poinformował, że stroje te trafiły do gry i są dostępne dla każdego. Albo inaczej – każdy może je zdobyć. Wystarczy tylko włączyć tryb Ultimate Team.