Gry komputerowe bawią i uczą. W co grają Polacy?

Gry komputerowe bawią i uczą. W co grają Polacy?
fot. unsplash.com

Nie da się ukryć, że esport i gry komputerowe to mediów przy którym spędzamy coraz więcej czasu. Traktujemy je na równi z serialami czy wieczorem z książką. Oto, jak gry komputerowe postrzegają Polacy.

Dobry biznes

Szacuje się, że studia gier komputerowych tylko w ubiegłym roku wypuściły na nasz rodzimy rynek około 600 tytułów. Sytuacja w 2021 była jeszcze bardziej korzystna. Przełożyło się to rzecz jasna na nowe miejsca pracy dla najbardziej utalentowanych grafików oraz programistów. W Polsce w gry komputerowe gra conajmniej 18 milionów ludzi. I skoro czytasz ten tekst, to zapewne należysz do tej właśnie grupy.

Gram, żeby się zabawić

Gdy firma zajmująca się badaniami rynku zapytała graczy, dlaczego to robią, najczęstszą odpowiedzią było, że chcą się zabawić. W wirtualnym świecie mogą rozegrać mecz, zatańczyć albo też być dowódcą armii. I to wszystko bez wychodzenia z domu.

Specjaliści wskazują jednak, że gry komputerowe to nie tylko zabawa. To medium takie jak media społecznościowe, telewizja czy nawet książka. Gry mają coraz bardziej rozwiniętą fabułę, która może jednocześnie być świetnym nauczycielem. Symulator szpitali, postępowanie w czasie pandemii, nauka historii to tylko jedne z wielu przykładów. Bo gry komputerowe już dawno przestały być jedynie bezmyślną strzelanką.

Polacy lubią historyczne

Wśród najpopularniejszych gier, do których często wracamy są najczęściej tytuły nawiązujące do historycznych wydarzeń z przeszłości. Lubimy zarówno strzelanki jak skomplikowane, strategiczne rozgrywki. Nie ograniczamy się jedynie do historii naszego kraju.