Nowa konkurencja dla Twitcha? Tik Tok wchodzi do gry!

Nowa konkurencja dla Twitcha? Tik Tok wchodzi do gry!
fot. unsplash.com

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, ze społecznościowy gigant, jakim jest Facebook, wypuścił na rynek Facebook Game, który ma być alternatywą dla popularnego TTV. Teraz na rynku pojawia się nowy konkurent. I to z dosyć niespodziewanej strony.

Tik Tok

To platforma, która wybiła się krótkimi, śmiesznymi filmikami, które uwielbiają miliony użytkowników. I chociaż Instagram czy Facebook ma również takie opcje, to właśnie Tik Tok jest platformą na którą bardzo często zaglądają młodsze pokolenia. A te z reklamowego punktu widzenia, są najbardziej dochodową grupą docelową. Czy jednak platforma ta pójdzie w stronę streamingu gier i esporcie? Wszystko wskazuje, że tak.

Kod OBS’a

Co ciekawe, twórcy Tik Toka tak bardzo zapatrzyli się w standardy TTV, że skopiowali cały kod OBS’a. Tak więc platforma chwali się aplikacją do streamowania, która dosłownie wzoruje się na czymś, co jest już dostępne. Branża gamingowa zareagowała bardzo skrajnie – jedni śmieją się, wytykając mocno zapożyczone kody, inni zastanawiają się nad sankcjami prawnymi. Teoretycznie nie ma nigdzie znaku towarowego świadczącego o całkowitym skopiowaniu OBS’a, ale każdy znający temat, wychwyci to bardzo szybko.

Nowy gracz?

Oprogramowanie stworzone pod streaming daje duże pole do popisu dla użytkowników. I kto wie, czy nie będzie godnym przeciwnikiem dla Facebook Games. Biorąc pod uwagę jak dużo ma użytkowników, może zrewolucjonizować rynek streamingowy. Wszystko będzie zależało od przyjaznego interfejsu i ułatwień dla użytkowników.