Gry na Netflixie? Tak, to już możliwe!

Gry na Netflixie? Tak, to już możliwe!
fot. unsplash.com

Nie ma chyba osoby w Polsce, która nie zna Netflixa. Ta popularna platforma z serialami z całego świata idzie o krok dalej, w kierunku zaskakującym. Od niedawna można tu również grać w gry nawiązujące do seriali. Nie, to nie żart!

Netflix w Polsce

Dla przypomnienia Netflix to serwis VOD, który za odpowiednią opłatą pozwala na dostęp do ogromu filmów i seriali. W naszym kraju ruszył w 2016 roku i od razu zaskarbił sobie dziesiątki tysięcy wiernych użytkowników. Tworzone przez niego seriale, dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym odbiorcom, stały się ikonami seriali na świecie. Ktoś jednak pomyślał, że seriale i filmy to za mało. Postanowiono zainwestować w tę dziedzinę rozrywki, która czasem zbiera większy budżet niż kasowe filmy w Hollywood. W gry. 

Usługi gry wideo w wersji beta

To właśnie Polskę wybrano na kraj, gdzie Netflix będzie testował nowe rozwiązania. Co za tym idzie, będziemy mogli jako pierwsi skorzystać z tej niestandardowej usługi. Polscy użytkownicy mogą wypróbować dwie gry mobilne na Androidzie:

  • Stranger Things 1984 
  • Stranger Thing 3

Przedstawiciele Netflixa zastrzegają, że jeszcze sporo pracy w tej kwestii przed nimi, jednak nie boją się zrobić pierwszego kroku i rzecz jasna, czekają na odpowiedzi ze strony użytkowników. Sadząc po pierwszych komentarzach, ta usługa jest niezwykle obiecująca i z potencjałem. 

Czy usługa jest dodatkowo płatna?

Nic nie wiadomo o tym, aby dodatkowa usługa beta związana z grami była dodatkowo płatna. Jednak mają do niej dostęp jedynie użytkownicy smartfonów z oprogramowaniem Android. Z nieoficjalnych informacji wynika, że gdy testy się zakończą i zostanie wprowadzona pełnowartościowa usługa, zapewne będzie ona dodatkowo płatna w pakiecie z serialami albo też osobno.