Robert Lewandowski inwestuje w gry komputerowe. Oto pierwsza odsłona tego projektu!

Robert Lewandowski inwestuje w gry komputerowe. Oto pierwsza odsłona tego projektu!
fot. unsplash.com

Czołowy snajper reprezentacji Polski nie spoczywa na laurach. Raz po raz do mediów docierają informacje o jego kolejnych projektach. Tym razem RL9 zainwestował w gry komputerowe. A na rynku pojawiła się pierwsza zapowiedź gry od spółki RL9Sport Games. Jak wrażenia?

Football Coach: the Game

Gra pochodzi od spółki, której członkami są Robert Lewandowski, Rafał Cymerman i grupa PlayWay. Jej fabuła nie będzie opierała się, jak w przypadku większości gier, na samym meczu, a na pracy trenerskiej. Dzięki temu gracz może decydować o taktyce, treningach i psychologii zespołu.

Każdy grający może również stworzyć własny klub i drobiazgowo go dopracować. Zaprojektowanie koszulek, herbu i szalików dla kibiców to początek. Będzie można również stworzyć odpowiedni stadion na którym przeprowadzane będą rozgrywki. Wisienką na torcie jest fakt, że gracze mogą stworzyć również wizerunek swojego wirtualnego trenera.

Najważniejsze parametry

Gra będzie rodzajem zabawy multiplayer, gdzie w jednym czasie mogą być zaangażowani uczestnicy z całego świata. Będzie dostępna na komputerach osobistych i na urządzeniach mobilnych. Nie jest podana jednak ani cena, ani też data oficjalnej premiery. Wiele wskazuje na to, że nie będą to najdroższe gry na świecie.

Sceptycy nie zostawiają na zapowiedziach suchej nitki. Niestety, forma graficzna nie zachwyca i nijak się ma do ustalonych przez innych producentów gier standardów. Samo nazwisko wielkiego piłkarza może więc nie wystarczyć, aby odpowiednio wypromować grę i wynieść ją do najwyższej ligi. Nic nie wskazuje na to, aby najnowsza praca spółki RL9Sport Games pojawiła się w rankingu najczęściej grywanych gier. O tym, jak potoczą się dalsze losy gry, będziemy informować na bieżąco.