Ile zarabiają profesjonalni e-gracze? Tak, będziesz żałował, że nie spędziłeś młodości przed komputerem!

Ile zarabiają profesjonalni e-gracze? Tak, będziesz żałował, że nie spędziłeś młodości przed komputerem!
fot. unsplash.com

Kilka lat temu osoby zajmujące się na poważnie grami komputerowymi byli uznawani za dziwaków. Gdy mówili, że oni zarabiają na graniu i na e-sporcie, patrzono na nich z wyższością. Jednak obecnie, branża ta przeżywa swój największy w historii boom, a gracze w niej występujący, mają już swoich wiernych fanów!

Jak wygląda dzień e-gracza?

Myli się ten, kto sądzi, że taka osoba właściwie nic nie musi robić, tylko grać przed komputerem. Aby spędzać długie godziny na rozgrywkach, trzeba odpowiednio przygotować swój organizm. Nie bez znaczenia jest również dieta gracza. Poza oczywistym graniem każdy e-gracz musi wciąż poprawiać swoje umiejętności, czas reakcji oraz myślenie strategiczne. Za ogromny atut podczas rozgrywek uznawana jest również umiejętność podejmowania szybkich decyzji pod presją.

Kondycja fizyczna to kolejna ważna rzecz, a najlepsi gracze mają swoich osobistych trenerów, którzy nadzorują, czy budują swoją formę. Aby spotkać się na wielkiej scenie i rywalizować ze sobą o nagrody pieniężne, muszą być silni fizycznie i mentalnie. Bo na ich poczynania patrzą ludzie z całego świata. Rozgrywki transmitowane są zarówno w Internecie jak i w TV. Niejednokrotnie, aby śledzić je, trzeba wykupić specjalne bilety.

Zarobki e-sportowców

Przede wszystkim są to wynagrodzenia od klubów, z którymi mają podpisany kontrakt. Z reguły te comiesięczne pensje to podstawa, która pozwala swobodne funkcjonowanie. Innym źródłem dochody są nagrody z różnego rodzaju turniejów i zawodów. A te mogą sięgać nawet kilkaset tysięcy.

Kolejne to kontrakty sponsorskie, gdzie reguła jest podobna do tych z normalnego sportu — im jesteś lepszy i sławniejszy, tym o większe stawki możesz się starać. Ostatnie ze źródeł dochodu, to stremowanie i publikowanie filmów ze swoich rozgrywek. Po więcej ciekawostek z e-sportu koniecznie przejdź również do portalu www.gramija.pl