FIFA bez kolejnego zespołu. Inter Mediolan podpisał umowę na wyłączność z Konami!

FIFA bez kolejnego zespołu. Inter Mediolan podpisał umowę na wyłączność z Konami!
fot. unsplash.com

Japońskie Konami od lat walczy z popularną grą FIFA, aby przechwycić chociaż część rynku gamingowego. Niestety, aby zdobyć popularność, musi sięgać po nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z nich jest umowa na wyłączność. Podpisał ją ostatnio Inter Mediolan.

Bez licencji trudniej

Każdy z nas słyszał o grze FIFA, jednak o eFootball już niekoniecznie. Japoński koncern Konami chwyta się wszystkich możliwych sposobów, aby zaistnieć. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że nie posiada pełnych licencji do najbardziej popularnych lig piłkarskich, takich jak Premier League, Bundesliga czy Serie A. Wyjściem ma być umowa na wyłączność, podpisywana bezpośrednio z konkretnymi klubami. Na taki zabieg zdecydował się Inter Mediolan.

Zobacz również: Nietuzinkowy fotel dla gracza. Nie musisz chodzić do lodówki!

Nie pierwszy i nie ostatni

Wcześniej umowę na podobnych zasadach podpisała katalońska FC Barcelona, włoski Juventus Turyn czy niemiecki Bayern Monachium. Jednak Inter Mediolan, w japońskiej odsłonie piłkarskiego symulatora gry, będzie dostępny dopiero w 2024 roku. Wtedy to kończy się umowa z FIFA23.

Pojawia się pytanie, czy to wystarczy na ściągnięcie do eFootball ogromnej ilości nowych graczy. Z pewnością zagorzali fani klubów posiadających umowę na wyłączność, skorzystają z tej platformy. A cała reszta? Wiele będzie zależało od kondycji gry i nowości, które zaprezentują w przeciągu nadchodzącego roku.

Szukasz więcej informacji na temat esportu? Zobacz portal czerwonakartka.pl