Ekstraklasa Games ruszyła. Kto zatriumfuje w czwartym sezonie?

Ekstraklasa Games ruszyła. Kto zatriumfuje w czwartym sezonie?
fot. unsplash.com

Początek Nowego Roku to również czas startu Ekstraklasy Games. Rywalizacja w ramach sezonu zasadniczego może przynieść nieoczekiwane zwroty akcji. I za to właśnie uwielbiamy turnieje w grze EA SPORTS FIFA 22!

Dwa formaty

Rozgrywki odbywają się w dwóch wersjach, PKO Bank Polski Ekstraklasa Games, w pro oraz w open. Na dzień dzisiejszy jest tam aktywnych osiemnastu profesjonalnych graczy, którzy reprezentują kluby Ekstraklasy. Dołączają do nich amatorzy, którzy zostali wyłonieni ze specjalnych kwalifikacji.

W lidze profesjonalnej to poszczególne kluby sportowe zgłaszały swoich przedstawicieli. Gracze niezrzeszeni mieli utrudnione zadanie, bo tutaj musieli wygrać trzy turnieje eliminacyjne w otwartej formule.

Po więcej informacji ze świata gier zajrzyj na: gramija.pl

Faza zasadnicza

Podstawowe rozgrywki w PKO Bank Polski Ekstraklasa Games będą rozgrywane do początku marca. Wtedy to czterech najlepszych graczy awansuje do Wielkiego Finału. Prócz tej czwórki, miejsce w turniejach barażowych może wywalczyć jeszcze dwoje graczy. Początek kwietnia, a dokładnie weekend 9- 10 kwietnia, stoi pod znakiem turnieju mistrza Ekstraklasa Games i awans do kolejnego etapu, jakim jest FIFA eWorld Cup.

W kwietniowych rozgrywkach zmierzy się ze sobą sześciu zawodników z kategorii Pro i dwóch z grupy Open. Nagrodą główną jest 10 000 euro, więc jest o co walczyć. Już niebawem przekonamy się zatem, czy Legia Warszawa obroni tytuł sprzed roku. Możemy tylko mieć nadzieję, że jej przedstawicielowi w e-sporcie pójdzie lepiej niż zawodnikom na zielonej murawie przy Łazienkowskiej.