Polski esport stracił ważny głos. Avahir kończy karierę!

Polski esport stracił ważny głos. Avahir kończy karierę!
fot. unsplash.com

Koniec października był czasem, kiedy na polski esport spadały coraz to nowe, niespodziewane wieści. I chociaż część z nich była pozytywna, to jedna kończy pewną erę. Michał „Avahir” Kudliński nie będzie już komentował rozgrywek. I to jest ogromny cios!

W esporcie od 2014 roku

Kiedy w Polsce rozgrywki w esporcie były jeszcze czymś nowym i mało znanym, wtedy już Avahir siedział za mikrofonem. Jego komentarze wprowadzały kolejne pokolenia graczy w zasady rozgrywek i czyniły je jeszcze bardziej wciągającymi. Głos Avahira był więc jego nieodłączną częścią.

Potem pojawił się polski ROCCAT, następnie Illuminar Gaming oraz Team Kinguin. Kolejne to powstanie Ultraligi i wygrana EU Masters przez AGO Rouge. Wszystkie te momenty, łącznie z kończącymi się Worldsy 2022, komentował właśnie Michał „Avahir” Kudliński. Jednak, po dziewięciu latach zupełnie niespodziewanie podjął decyzję o zakończeniu kariery komentatorskiej,

Avahir się żegna

Nie da się ukryć, że pożegnanie na wizji było ogromnie wzruszające. Bycie komentatorem w esporcie to praca która determinuje wszystkie aspekty życia codziennego. Jednak jak wskazuje tajemniczo sam komentator, pora na nowe wyzwania. Jedno jest pewne – komentator wytyczył szlaki którymi podążają teraz inni. Nie wiadomo, czy spotkamy jeszcze Avahira w roli komentatora esportowego. Być może pojawi się w studiu w roli gościa albo też eksperta, aby na chwilę powrócić do dawnej profesji. Fani na Twitterze żegnali go ciepłymi słowami w których jednak przebrzmiewał smutek.