Neymar podpisał kolejny lukratywny kontrakt. Tym razem będzie grał wirtualnie na Facebook Gaming

Neymar podpisał kolejny lukratywny kontrakt. Tym razem będzie grał wirtualnie na Facebook Gaming
fot. unsplash.com

Ten brazylijski zawodnik, który na co dzień gra we francuskim PSG już planuje, co będzie robił po zakończeniu kariery. I chociaż ma dopiero 29 lat i jeszcze kilka chwil przed sobą na boisku, wygląda na to, że odkrył nową pasję.

Facebook Gaming

Kiedy stawiał swoje pierwsze kroki na Twitchu, w krótkim czasie zdobył aż 800 000 obserwujących. Taka ogromna ilość fanów sprawiła, że piłkarz nie mógł tak po prostu zrezygnować z gry. Chyba nawet o tym nie myśli, bo esport stał się jego prawdziwą pasją. Na tyle dużą, że ulokował w nim całkiem sporo ze swojej fortuny którą zarobił jako piłkarz.

Ostatnio jednak media obiegła wieść, że zmienia platformę na której będzie czynnie się udzielał. Zamiast popularnego Twicha, wybiera mniej znaną alternatywę za którą stoi wieli potentat, Mark Zuckerberg. Neymar ma tam stremować swoje ulubione rozgrywki w Counter Strike: Global Ofensive oraz Call of Duty. Pierwsze potyczki można było zobaczyć już w połowie grudnia tego roku.

Fb dla graczy?

Facebook Gaming powstał niedawno, bo dokładnie 20 kwietnia 2020 roku jako alternatywa dla najpopularniejszego obecnie Twicha. Aby stać się popularnym na równi z tym ostatnim albo YouTube, potrzebuje gwiazdy, która przyciągnie tłumy. I kimś takim może stać się właśnie Neymar. Jego wpis na Twitterze, reklamujący Facebook Gaming, w rekordowo krótkim czasie polubiło ponad 30 tysięcy użytkowników i ta liczba wciąż rośnie.

Być może właśnie tu piłkarz spędzi swoją emeryturę, jednak póki co, pozostało mu do zrobienia sporo na prawdziwym boisku. Fani bardziej, niż jego popisów w esports czekają na fantastyczną grę w PSG.