Prezent dla wielbiciela gier on-line? Kup mu planszówkę!

Prezent dla wielbiciela gier on-line? Kup mu planszówkę!
fot. unsplash.com

Myśląc stereotypowo, każdy, kto uwielbia gry komputerowe, nie widzi świata poza tym obszarem zainteresowań. Na szczęście, w praktyce jest inaczej. Bo oni tak naprawdę uwielbiają wszelkiego rodzaju gry. Również te planszowe!

Planszówka dla każdego

Jeżeli nie wiemy co podarować na prezent pod choinkę, gra planszowa dostosowana do wieku potencjalnych uczestników to najlepsze, co możesz dać. Kultowa gra planszowa to z pewnością Chińczyk albo „Pędzące Żółwie”, jednak dla wielbiciela gier komputerowych wybierz coś bardziej złożonego i trudnego. Co konkretnie?

Minecraft RAVENSBURGER

To gra, która wciąż ma swoje pięć minut w gamingowym świecie. Na początku była wersja komputerowa, dopiero później została przeniesiona na planszę. I to w niezwykłej formie, bo jako łamigłówka magnetyczna. Nie ma w niej limitu graczy, można nawet grać w pojedynkę. Cała zabawa polega na tym, aby dzięki swoim szarym komórkom rozwiązywać trudne łamigłówki z wykorzystaniem dostępnej broni oraz ekwipunku. Dodatkiem do tej gry jest książka zawierająca 40 różnych wyzwań i specjalne elementy magnetyczne do umieszczenia na planszy.

Monopoly

Któż nie zna tej kultowej gry? Zasady jej działania są wciąż takie same, zmienia się jedynie tło. W jednej wersji gramy dolarami, w innej złotówkami. Czasem rozgrywka umiejscowiona jest w konkretnym państwie a nawet w konkretnym regionie, tak jak to miało miejsce z Monopoly BAŁTYK. Jedno jest pewne – świetna zabawa gwarantowana.

Milionerzy

Kolejna gra którą znają wszyscy z telewizyjnego ekranu. Na podstawie tego teleturnieju powstała gra on- linę. A na jego wzór z kolei, wersja planszowa typu quizowego. Jeżeli odpowiesz na 12 wylosowanych pytań, wygrywasz. Po drodze masz do wykorzystania oczywiście telefon do przyjaciela, koło ratunkowe i opcję 50/50. Ta gra potrafi wciągnąć jak żadna inna. I nie potrzeba tutaj specjalnego fotela dla gracza!